Ara
  • Diyetisyen Su Sevilgen

YILBAŞINDA KİLO ALMAMAK İÇİN 5 PÜF NOKTA

Yılbaşında yemek ve içki tüketmek gözünüzü korkutmasın!

O gün ve sonrasında ne yediğinize dikkat

ederseniz, yeni yıl akşamı gönül rahatlığıyla eğlenebilir, yediklerimden kilo alacağım pişmanlığı yaşamazsınız.


Çok önemli adımlarımıza geçmeden önce yediklerinizden pişmanlık duymayın, pes edip tamamen

bırakmayın. Çünkü bir hamburgerden veya bir dilim pastadan kilo almazsınız. Tartıda gördüğünüz rakam büyük ihtimalle ödemdir. Önemli olan onu dengeleyebilmektir. Peki nasıl? 5 kolay adımda kaçamaklarınızı dengeleyin!1. SU TÜKETİMİNİZİ ARTTIRIN


Kaçamaklardan sonra yapmanız gereken en önemli şeylerden biri su tüketimizi arttırmak olacaktır. Günde 2,5-3 litre kadar su içmeyi ihmal etmeyin. Su içmek ödem atmanıza yardımcı olacaktır.

2. ÖDEM ATICI BİTKİ ÇAYLARI İÇİN


Siyah çay ve kahve yerine bitki çayı için. Günde 2-3 fincan kiraz sapı, yeşil çay veya mısır püskülü gibi ödem atıcı çaylardan tüketin.

3. KARBONHİDRATI VE MEYVEYİ PAS GEÇİN


Aşırı karbonhidrat ve şeker tüketimi su tutulumunu arttırmaktadır. Bu da kaçamak yaptıktan sonraki gün tartıda fazla çıkmanıza neden olan sebeplerden biridir. Bu yüzden, yılbaşı yemeği dışında meyve, pilav, makarna ve ekmek tüketimini azaltın. Bunun yerine tavuk, balık, salata, sebze, yumurta, yoğurt gibi besinleri tercih edin.

4. SEBZE AĞRILIKLI BESLENİN

Özellikle ödem atmaya yardımcı sebzeleri günlük beslenmenize ekleyin. Ispanak, maydanoz, kabak ve salatalık gibi besinler hafiflemenize yardımcı olacaktır!

5. EGZERSİZ YAPIN, FAKAT ABARTMAYIN

Kaçamakları dengelemek için egzersiz yapmak çok iyi bir fikirdir. Ancak aşırı egzersizden kaçının. Normal egzersiz rutininize sadık kalın.Örnek diyet listesi için sayfanın en altından abone olun.


64 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör